Zaujíma vás, ako získať tú chytľavú melódiu, ktorú počujete v TV správach, a nastaviť si ju ako zvonenie alebo upozornenie na svojom mobile? Hoci priamo stiahnuť hudbu z TV vysielania nie je bežný postup, existujú kreatívne a legálne spôsoby, ako dosiahnuť svoj cieľ. Tento článok sa zameriava na rôzne techniky a alternatívy, ktoré vám umožnia získať a nastaviť hudbu z TV správ na vašom mobilnom zariadení.
Prvým krokom je identifikácia skladby, ktorá vás zaujala. Existuje niekoľko metód, ako to urobiť:
Po úspešnej identifikácii hudby nasleduje jej získanie. Možností je niekoľko:
Po získaní hudby je potrebné ju konvertovať do formátu, ktorý je kompatibilný so zvonením vášho mobilného telefónu. Väčšina telefónov podporuje formáty MP3 alebo M4R (pre iPhone). Ak máte skladbu v inom formáte, budete potrebovať konvertor. Existuje mnoho bezplatných online konvertorov, ktoré vám umožnia prekonvertovať hudbu na požadovaný formát.
Pre iPhone:
Pre Android:
Po konverzii a prenose hudby do telefónu ju môžete nastaviť ako zvonenie alebo upozornenie:
Pre iPhone:
Pre Android:
Použitie aplikácií na tvorbu zvonení: Existujú aplikácie, ktoré vám umožňujú vystrihnúť konkrétne časti skladby a vytvoriť si tak vlastné zvonenie. Tieto aplikácie často ponúkajú aj možnosti konverzie formátov.
Dôležité upozornenie: Vždy dbajte na dodržiavanie autorských práv. Stiahnutie a používanie hudby bez povolenia autora alebo držiteľa práv je nezákonné. Používajte legálne zdroje a rešpektujte autorské práva.
Predstavte si, že počujete inštrumentálnu skladbu počas spravodajskej relácie na RTVS. Pomocou aplikácie Shazam ju identifikujete ako "Morning Sun" od Nicolai Heidlas. Následne zistíte, že skladba je dostupná na Spotify. Predplatíte si Spotify Premium, stiahnete si skladbu do svojho telefónu a nastavíte ju ako zvonenie.
Iný prípad: Počas sledovania správ na TA3 počujete krátky úryvok elektronickej hudby. Shazam ju neidentifikuje. Skúsite vyhľadať informácie o hudbe použitej v relácii na webovej stránke TA3, ale nič nenájdete. Nakoniec kontaktujete TA3 prostredníctvom ich formulára na webovej stránke a opýtate sa na názov skladby. O niekoľko dní dostanete odpoveď s informáciou, že ide o skladbu "Spark" od interpreta Vibe Tracks, ktorá je dostupná na YouTube. Skladbu si nájdete na YouTube, prekonvertujete ju na MP3 pre osobnú potrebu a nastavíte si ju ako zvuk upozornenia.
Pre pokročilejších používateľov existujú možnosti úpravy zvonení pomocou softvéru na úpravu zvuku. Môžete si vytvoriť vlastné mixy, pridať efekty alebo vystrihnúť presné časti skladby, ktoré chcete použiť ako zvonenie. Programy ako Audacity (bezplatný a open-source) alebo Adobe Audition (platený) ponúkajú rozsiahle možnosti úpravy zvuku.
Problém: Skladba sa nezobrazuje v zozname zvonení na Android telefóne.
Riešenie: Skontrolujte, či je skladba uložená v správnom priečinku ("Ringtones"). Ak priečinok neexistuje, vytvorte ho. Reštartujte telefón. Ak problém pretrváva, skúste použiť aplikáciu na správu súborov a presunúť skladbu do iného priečinka a potom späť.
Problém: iTunes (alebo Finder) nerozpozná moju skladbu vo formáte M4R.
Riešenie: Uistite sa, že má skladba správnu príponu ".m4r". Skontrolujte, či je skladba uložená v priečinku "Ringtones" v iTunes (alebo Finder) knižnici. Skúste reštartovať iTunes (alebo Finder).
Technológie sa neustále vyvíjajú, a preto je pravdepodobné, že v budúcnosti budú existovať ešte jednoduchšie a efektívnejšie spôsoby, ako získať hudbu z TV správ. Umelá inteligencia a pokročilé algoritmy na rozpoznávanie hudby by mohli ešte presnejšie identifikovať skladby a automaticky ich vyhľadať na dostupných platformách. Integrácia týchto technológií priamo do televízorov alebo mobilných zariadení by umožnila používateľom jednoducho si stiahnuť alebo zakúpiť hudbu, ktorú počujú v TV správach, priamo na svojom zariadení.
tags: #Hudba