Svatoslav Hamaliar je slovenský gitarista, skladateľ a pesničkár, ktorého tvorba si postupne nachádza cestu aj do éteru slovenských rádií. Hoci detailné štatistiky o frekvencii hrania konkrétne piesne "Pieseň Víly" (Radio FM Verzia) nemusia byť verejne dostupné, môžeme si poskladať obraz o jeho pôsobení na rádiových vlnách a celkovom hudobnom kontexte.

Rádiové vysielanie a Svätoslav Hamaliar

Informácie dostupné na internete naznačujú, že Svätoslav Hamaliar a jeho tvorba sú prítomné v slovenskom rádiovom priestore. Hoci konkrétne zmienky o frekvencii vysielania "Piesne Víly" sú obmedzené, jeho ďalšie skladby, ako napríklad "Draci," boli zaznamenané v rotácii slovenských rádií. To naznačuje, že Hamaliarova hudba má potenciál osloviť poslucháčov prostredníctvom rozhlasu.

Hľadanie "Piesne Víly" na rádiových staniciach

Pre vyhľadanie, či a ktorá rádiová stanica vysiela "Pieseň Víly," je vhodné priamo kontaktovať slovenské rádiá, prípadne sledovať online platformy, ktoré monitorujú rádiové vysielanie. Mnohé rádiá majú na svojich webových stránkach alebo v mobilných aplikáciách programové schémy a playlisty, kde je možné overiť, či bola daná skladba zaradená do vysielania.

Charakteristika tvorby Svätoslava Hamaliara

Hamaliarova tvorba sa často spája s prvkami folku, country a pesničkárstva. Jeho piesne sú charakteristické poetickými textami, prepracovanými gitarovými aranžmánmi a osobným prejavom. Album "Orfeova pieseň" z roku 2017, na ktorom hosťovali aj Jano Svetlan Majerčík a hudobné zoskupenie ToSúOni, je príkladom jeho zrelého a komplexného hudobného prejavu.

Hudobné korene a vplyvy

Hamaliarova hudobná cesta začala v bluegrassovej kapele Waggon, s ktorou dosiahol úspechy na festivaloch a zúčastnil sa nahrávania výberovky slovenských country skupín. Táto skúsenosť formovala jeho hudobný štýl a prístup k tvorbe. Jeho tvorba je ovplyvnená nielen bluegrassom a country, ale aj folkom a pesničkárstvom, čo vytvára originálny a rozpoznateľný hudobný rukopis.

Album "Orfeova pieseň"

Album "Orfeova pieseň" je dôležitým míľnikom v Hamaliarovej tvorbe. Obsahuje 11 piesní s celkovou dĺžkou 72 minút a predstavuje komplexný hudobný zážitok. Na albume sa podieľali talentovaní hostia, ktorí prispeli k jeho pestrosti a kvalite. Pieseň "Rytier a havran," na ktorej spolupracovali Petr Hemmer, Barbora Malá a Andrej Majerčík, je jedným z vrcholov albumu.

Spolupráca s hudobnými hosťami

Spolupráca s Janom Svetlanom Majerčíkom a hudobným zoskupením ToSúOni dodala albumu "Orfeova pieseň" nový rozmer. Majerčíkov spev a inštrumentálne výkony Petra Hemmera, Barbory Malej a Andreja Majerčíka obohatili Hamaliarove piesne a prispeli k ich celkovému vyzneniu. Táto spolupráca ukázala, že Hamaliar je otvorený novým hudobným vplyvom a nebojí sa experimentovať.

Online prítomnosť a dostupnosť hudby

Svätoslav Hamaliar a jeho hudba sú dostupné na rôznych online platformách, ako sú Spotify a Last.fm. Poslucháči si tak môžu jednoducho vypočuť jeho skladby a objaviť jeho tvorbu. Prepojenie s Last.fm umožňuje sledovať, čo poslucháči počúvajú, a vytvárať si tak personalizované hudobné odporúčania.

Podpora umelcov a autorov

Podpora umelcov a autorov, ako je Svätoslav Hamaliar, je dôležitá pre rozvoj slovenskej hudobnej scény. Zakúpením albumov, návštevou koncertov a zdieľaním hudby na sociálnych sieťach môžu poslucháči prispieť k tomu, aby sa jeho tvorba dostala k širšiemu publiku.

Záver

Hoci priame informácie o vysielaní "Piesne Víly" (Radio FM Verzia) sú obmedzené, Svätoslav Hamaliar je aktívny hudobník s kvalitnou tvorbou, ktorá si zaslúži pozornosť. Jeho albumy a piesne sú dostupné online, a preto je možné si ich vypočuť a podporiť jeho prácu. Sledovanie programov slovenských rádií a kontaktovanie staníc môže pomôcť zistiť, či je "Pieseň Víly" zaradená do ich vysielania.

tags: #Piesen

Similar pages: